Garanti İplik

Melanj bir sanattır

1995 yılından bu yana hızla büyüyen ve büyümeye de devam eden Garanti İplik kurulduğu 50 dönümlük arazi ve 40 bin metrekarelik kapalı alan ile hem tüketicilerine, hem de çalışanlarına konfor ve estetiği bir arada sunmaktadır. İplik fabrikalarında yılda ortalama 15 lot üretim yapılırken Garanti İplik 4000 lot üretim yapmış ve Akdeniz Havzası’nın en büyük fabrikası olmuştur. Garanti İplik en kaliteli ipliği üretmek için sadece Ege Bölgesi’nden elle toplanan pamuğu kullanmakta ve ayrıca daha ince iplik üretmek için Mısır’dan pamuk ithal etmektedir. Ham maddelerini en yüksek teknoloji ile birleştirip kaliteyi bir yaşam felsefesi haline getirmiştir. Kartelasında bulundurduğu 1300’den farklı ürünle kendi sektöründe Avrupa’da tek çatı altındaki en büyük kapsamlı üretim ve AR-GE merkezi konumundadır. Doğa dostu ve yeşil enerji kullanıcısı Garanti İplik enerji üretiminin %33 lük bir kısmını sertifikalı Wind Yarn teknoloji eşliğinde karşılamakta ve muadillerine nazaran %50 daha fazla doğa dostu üretim yaparak daha güzel bir geleceğe yatırım yapmaktadır. Dünyadaki 24 farklı ülkeye ihracat yapan ve dünya markalarıyla iş ortağı olan Garanti İplik ilk günkü heyecanı ile üretimine devam ederek kalitenin ve garantinin Avrupa’da öncü markaları arasında yerini almıştır.

4000

lot

1400

iplik çeşidi

24

ayrı ülkeye ihracat

10000

yıllık sipariş teslimi

Misyonumuz

Garanti İplik; 20 yılı aşkın tecrübesini , kalitesini, çabukluğunu, devamlılığını sunmuş olduğu eşsiz melanj ipliklerine yansıtarak melanj sanatını teknoloji ile birleştirip ismini ve saygınlığını GARANTİ altına almayı amaçlamakta ve bunu yaparken de sektöre kaliteli iplikler ekleyerek 1300’den fazla farklı ürününün bulunduğu kartelasını genişletip sektörde her konuda en önde olmayı istemektedir.

Vizyonumuz

Garanti İplik; butik sanayiciliğin getirmiş olduğu değişimlere hızlı reaksiyonlar vererek, ince hesaplamalarla en kaliteli ve yenilikçi ürünü çıkarmayı hedeflemektedir. Geçmişte çıkarttığı ürünler ile Dünyada kendini kanıtlayarak Avrupa’nın sayılı firmaları arasına giren ve dünya markaları ile iş ortağı olan Garanti İplik müşterilerinin isteklerini kendi isteklerinin üzerinde tutarak onların mutluluğunu ve güvenini iş prensibi haline getirmiştir. Genç, dinamik ve tecrübeli kadrosu ve teknoloji eşliğinde izlemiş olduğu bu politikayla dünyanın en iyisi olmayı amaçlamaktadır.

;