Garanti İplik

Teknik Yapı

Planlama

Müşterilerimizden gelen siparişlerin en hızlı şekilde üretilip gönderilmesi amacıyla kurulan planlama bölümü, sipariş planlama ve işletme planlama olarak iki bölümden oluşur.

Detaylı Bilgi

Open - End İşletmemiz

Garanti İplik ürettiği her ürün için kendi marka garantisine ve kalitesine son derece önem vermektedir. Bunun için fabrikalarıda ki ürün hatalarının oranını düşürmek adına Schlafhorst makinelerinden oluşan Open-End işletmesi mevcuttur. Bu makineler Corolab sensörleri ile müşterilere son derece sınıfının üzerinde Ne6/1-N36/1 aralığında melanj iplikler üreterek Garanti İplik’ in sorunlara karşı teknolojik çözümler üretmektedir.

Fitil - Ring İşletmemiz

Hazırlık bölümünden gelen cer kovaları; rieter, zinser ve grosshainer marka fitillerden oluşan fitil dairesinde, belirlenen numara inceliğine ve hammaddeye göre fitil makinelerinde çekim ve büküm verilerek fitil haline getirilir. Hazırlanan fitiller, suessen, zinser ve rieter makinelerden oluşan ring iplik dairesine gönderilir ve işletme planlama tarafından belirlenmiş makinelere asılır...

Detaylı Bilgi

Kalite Kontrol

Kalite anlayışı, hammadde tedarikinden başlayıp üretimle devam eden, satış ve satış sonrası müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyetini de içeren uzun bir süreçtir. Bu sürecin doğru işlemesini sağlamak Kalite Güvence Departmanımızın temel görevidir...

Detaylı Bilgi

AR-GE ve Fizik Laboratuvarı

Kalite Güvence Departmanımıza bağlı olarak çalışan laboratuarımız, müşterilerimizin kartela dışındaki renk talepleri için başlangıç noktasıdır. Laboratuarımızda, fabrikamızın faaliyete geçtiği 1995 yılından bu yana yapılan tüm renk çalışmalarına ait küçük kumaş numuneleri ve reçete bilgileri arşivimizde ve bilgisayar ortamında saklanmaktadır. 23 binden fazla renk örneği bu şekilde muhafaza edilmektedir.

Detaylı Bilgi
;